[gap height=”50px” visibility=”hide-for-medium”]

[section]

[row h_align=”center”]

[col span=”4″ span__sm=”12″ divider=”0″ animate=”fadeInUp” depth=”3″]

[ux_image id=”870″ image_size=”original”]

[/col]
[col span=”8″ span__sm=”12″]

چری – Chery

چری (Chery) یک شرکت تحت کنترل حکومت کمونیستی چین بوده که فعالیت خود را از اوایل هزار سوم میلادی آغاز نمود. از اولین محصولات این شرکت می‌توان به نمونه‌هایی مانند فنگ یون (Fengyun) اشاره کرد که با استفاده از شاسی سیات (Seat) ساخته‌شده بود.

این شرکت که ساخت نمونه‌های فوق‌العاده ارزان‌قیمت را سرلوحه کار خود قرار داده بود، با صادرات نمونه‌های تولیدی به کشورهای فقیر و با اقتصاد مشابه چین مانند سوریه، دایره فعالیت خود را به خارج از مرزهای چین گسترش داد. این شرکت در سال ۲۰۰۵ اولین خط تولید خارج از کشور خود را در کشور روسیه (که نظام سیاسی مشابه با چین دارد) افتتاح نمود.

[/col]

[/row]

حضور در ایران

چری در سال ۲۰۰۳ و همراه با هجوم اجناس چینی راهی ایران شد و یکی از زیرمجموعه‌های کرمان موتور به نام مدیران خودرو با نام اختصاری ام وی ام (Modiran Vehicle Manufacturing) مسئولیت مونتاژ آن را بر عهده گرفت. این شرکت پیش‌ازاین عرضه محصولات دوو (Daewoo) کره را عهده‌دار بود که پس از مشکلات سیاسی و به علت شراکت جنرال موتور آمریکا و دوو، مجبور به جایگزینی تولیدات خود با نمونه‌هایی دیگر گردید.

ساده‌ترین راه حفظ درآمد سرشار این صنعت، انتخاب ارزان‌ترین و در دست‌ترین نمونه ممکن بود. هاچ بک فوق کوچک شهری QQ3 اولین محصول مشترک چری با مدیران خودرو در سال ۲۰۰۶ بود و یک کپی مطلق از دوو ماتیز (که در ایالات متحده و با همکاری شورولت بانام اسپارک به فروش می‌رسید) به‌حساب می‌آمد.

این محصول ام‌وی‌ام ۱۱۰ نام گرفت و به یکی از کوچک‌ترین خودروهای صنعت اتومبیل‌سازی مدرن جهان تبدیل شد. پس‌ازآن نیز نمونه‌های دیگری مانند ام‌وی‌ام ۵۳۰ و ام‌وی‌ام ۵۵۰ (که در چین بانام A5 شناخته می‌شدند) نیز راهی بازار ایران شدند. از دیگر محصولات شرکت مدیران خودرو که با همکاری چری موتورز چین در حال مونتاژ و ارائه در ایران است می‌توان به مدل‌های چری تیگو ۵، آریزو ۵ و تیگو ۷ اشاره کرد.

[/section]
[title style=”center” text=”« مُدل های این برند »” color=”rgb(245, 161, 0)”]

[section]

[row depth=”3″ depth_hover=”4″]

[col span=”4″ span__sm=”12″ bg_radius=”10″]

[ux_image_box img=”872″ image_height=”75%”]

Chery Tiggo 5

[button text=”خرید لوازم یدکی Tiggo 5″ style=”shade” radius=”5″ expand=”0″ icon=”icon-angle-right” link=”http://yadakikhodro.com/cars/%da%86%d8%b1%db%8c/%d8%aa%db%8c%da%af%d9%88-5/”]

[/ux_image_box]

[/col]
[col span=”4″ span__sm=”12″ bg_radius=”10″]

[ux_image_box img=”874″ image_height=”75%”]

Chery Tiggo 7

[button text=”خرید لوازم یدکی Tiggo 7″ style=”shade” radius=”5″ icon=”icon-angle-right” link=”http://yadakikhodro.com/cars/%da%86%d8%b1%db%8c/%d8%aa%db%8c%da%af%d9%88-7″]

[/ux_image_box]

[/col]

[/row]

[/section]