نیسان – nissan

نیسان شرکت خودروسازی ژاپنی و چندملیتی است، که دفتر مرکزی آن در شهر یوکوهاما، ژاپن قرار دارد. ریشه‌های تأسیس این شرکت به زمان راه‌اندازی شرکت خودروسازی داتسون بازمی‌گردد، در پی خریداری شرکت داتسون توسط یوشیسوکه آیکاوا، وی داتسون را در شرکت خوشه‌ای و تازه تأسیس خود، یعنی؛ گروه نیسان ادغام نمود و بخش خودروسازی جدید را نیسان نامید.

زیر برند

این شرکت همانند تویوتا و هوندا که به ترتیب شرکت‌های لکسوس و آکورا را در آمریکای شمالی تأسیس کردند، اقدام به راه‌اندازی شرکت اینفینیتی نمود. از سال ۱۹۹۹ شرکت رنو به یکی از سهام‌داران اصلی این شرکت تبدیل شد، به‌طوری‌که تا سال ۲۰۰۸ مالک ۴۴٪ درصد از سهام آن گردید، در مقابل هم‌اکنون این شرکت نیز ۱۵٪ درصد از سهام رنو را در اختیار دارد. در حال حاضر کارلوس غصن به‌طور هم‌زمان، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره این شرکت و رنو است و از طریق آلیانس که حاصل مشارکت استراتژیک این دو شرکت است، سکان رهبریاین دو شرکت و چند خودروساز دیگر را در دست دارد.

یکی از بهترین ها

در سال ۲۰۱۲ نیسان پس از شرکت‌های جنرال موتورز، تویوتا، گروه فولکس‌واگن، گروه هیوندای موتور و فورد، به‌عنوان ششمین خودروساز بزرگ جهان، شناخته شد.

حضور در ایران

نیسان در ایران توانست محبوبیت خوبی را برای خود به ارمغان آورد و جزء بهترین و با کیفیت ترین خودروسازان در ذهن مردم ایران جای گیرد. نیسان با مدل ماکسیما توانست قله های بزرگی در ایران را فتح کند. ماکسیما بعد از چند دهه هنوز جزء خودروهای پر طرفدار بین ایرانیان است.

« مُدل های این برند »