لکسوس – lexus

لکسوس (به انگلیسی Lexus) شرکت خودرو سازی ژاپنی است، که وظیفه طراحی، تولید و توزیع خودروهای لوکس شرکت تویوتا را بر عهده دارد. این شرکت در سال ۱۹۸۹ توسط مدیرعامل وقت تویوتا؛ ایجی تویودا در ایالات متحده آمریکا راه‌اندازی شد.

برندی بین المللی

امروزه این برند به برندی بین‌المللی تبدیل‌شده، که به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده اتومبیل‌های سفارشی و خاص، در کشور ژاپن شناخته می‌شود. این شرکت در حال حاضر تولیدات خود را در ۷۰ کشور جهان عرضه می‌کند و یکی از ۱۰ نشان تجاری یا برند برتر ژاپن، بر پایه میزان ارزش بازار، به شمار می‌آید. دفتر مرکزی این شرکت در شهر ژاپن قرار دارد و دفاتر بین‌المللی و مراکز عملیاتی آن نیز در شهرهای بروکسل ، بلژیک و تورانس، کالیفرنیامستقر می‌باشند.

ریشه شرکت

ریشه‌های تأسیس لکسوس به پروژه‌ای مخفی بازمی‌گردد، که توسط کمپانی تویوتا به‌منظور طراحی و ساخت خودرویی سدان در سال ۱۹۸۳ بانام پروژه الف ۱ آغاز و در سال ۱۹۸۹ باعرضه خودروی ال‌اس راه‌اندازی شد. قابل ذکر است که این خودرو در ایران دارای محبوبیت بالایی است و جزء خودروهای لوکس شناخته می شود.

حضور در ایران

این برند در ایران همان طور که مورد نظر تویوتا بود جایگاه خود را در ذهن ها به دست آرود. و هم اکنون مردم این برند را جزء بهترین برندها می شناسند.

« مُدل های این برند »